salonplytek@ceramikakonskie.pl - tel. 660 426 059

Jak dobrać płytki do łazienki?

Jak dobrać płytki do łazienki?

Płytki ceramiczne są najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w łazience. Są bowiem łatwe do utrzymania czystości, trwałe i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.
Przy zakupie płytek ceramicznych warto zwracać uwagę nie tylko na ich urodę, ale także na parametry techniczne.

Wybierając płytki do łazienki, zwracamy zwykle uwagę jedynie na ich wygląd, czasami również na cenę, bardzo rzadko natomiast zastanawiamy się nad ich parametrami technicznymi. To błąd. Kupując bowiem wymarzone płytki do łazienki, powinniśmy również skupić się na kilku ważnych parametrach technicznych.
Jednym z nich jest nasiąkliwość. Mierzy się ją w procentach – im mniejsza jest wartość, tym mniejsza jest nasiąkliwość płytek. Płytki stosowane w łazience (szczególnie wewnątrz kabiny prysznicowej) powinny mieć niską nasiąkliwość – na poziomie 3%.
Innym ważnym parametrem jest antypoślizgowość. Oznacza się ją w skali od R9 do R13, przy czym ostatnia wartość określa płytki najmniej śliskie.
Podłoga w łazience powinna być bezpieczna, dlatego kupując płytki do jej wykończenia, powinniśmy wybrać takie, które są pokryte specjalnym, antypoślizgowym impregnatem lub szkliwem, z różnego rodzaju żłobieniami czy wzorami.
Nie poleca się natomiast stosowania płytek szkliwionych, ponieważ ich powierzchnia w połączeniu z wodą staje się bardzo śliska.
Warto również pamiętać, że na podłodze absolutnie nie można układać płytek ściennych, gdyż są one mniej odporne na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało wytrzymałe i śliskie.

W razie pytań, zapraszamy do Ceramic House chętnie doradzimy !

Share this post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4