salonplytek@ceramikakonskie.pl - tel. 660 426 059

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne

Producenci materiałów wykończeniowych prześcigają się w pomysłach na nowatorskie i oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest stworzenie produktu doskonale imitującego drewniany parkiet. Mowa tu o płytkach drewnopodobnych, wykonanych tak naprawdę z  ceramiki. Jaka idea przyświecała ich twórcom?
 Drewno jest drogim, ale bardzo efektownym materiałem. Prawdziwy parkiet, w zależności od wzorów i faktury drewnianych płytek lub paneli, może stworzyć wrażenie przebywania w wiejskiej chacie, jak i odczucie luksusu pałacowego wnętrza. Mankamentem drewna jest jednak słaba odporność na wilgoć i potrzeba stałej konserwacji- inaczej piękny efekt wizualny szybko się skończy. Z tych powodów drewniana podłoga nigdy nie będzie elementem wykończenia łazienki, czy kuchni. Są to przecież pomieszczenia stale narażone na brud i wilgoć. I tu właśnie pojawił się pomysł na stworzenie płytek drewnopodobnychŁazienka i płytki drewnopodobne z wyglądu przypominają autentyczny, drewniany parkiet. Dopiero dokładne przyjrzenie się podłodze pozwala zauważyć różnicę. Wykonane są natomiast  z materiału świetnie nadającego się do łazienki i do kuchni. Ceramika doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których panuje wilgoć, łatwo ją czyścić i konserwować.
Płytki drewnopodobne w łazience tworzą element zaskoczenia, tworzą przytulne, ciepłe wnętrze. To prawdziwy hit aranżacyjny, o czym świadczy ilość internetowych ofert sprzedaży płytek.

Share this post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4